Ortodonta Gniezno

Ortodonta Gniezno | Aparat na zęby | Korekcja wady zgryzu | Ortodoncja

Ortodonta w klinice Implant Medical w Gnieźnie

Dr n. med. Ewa Konopka jest specjalistką ortodoncji w klinice Implant Medical.

Dr Ewa Konopka jest zdobywała wykształcenie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i zdobywała doświadczenie w 111 Szpitalu Wojskowym w specjalizacji ortodoncji. Z całkowitym przekonaniem polecamy Państwu jej usługi jako ortodonty w naszej klinice w Gnieźnie, gdyż dr Ewa Konopka obroniła tytuł doktora nauk medycznych i posiada tytuł specjalisty ortodoncji.

Każdy, nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie u nas taki rodzaj aparatu ortodontycznego, aby był dla niego jak najodpowiedniejszy.

Wbrew powszechnej opinii nie trzeba na stałe montować niewygodnych i nieestetycznych dla niektórych aparatów, aby skorygować niewłaściwy zgryz i ustawienie zębów. Ortodontyczne aparaty są również zdejmowane, czyli ruchome, a ich obsługą może się zająć sam pacjent. Wymaga to sporo samokontroli i samodyscypliny, ale daje to również wybór. Szczególnie poleca się je dla dzieci pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, czyli w okresie, kiedy zęby stałe zastępują zęby mleczne. Najlepiej zacząć korekcję zębów jak najwcześniej, aby skrócić jej proces i uniknąć wszelkich problemów, jakie mogą pojawić się w przyszłości. Lekarz ortodonta określa sposób montowania i czas noszenia aparatu. Aparat może być noszony aż do kilkunastu godzin na dobę, ciągany tylko na posiłki lub zakładany do snu. W tym drugim przypadku tym bardziej potrzebna jest kontrola rodziców i dyscyplina, bo ten sposób może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Aparaty ruchome są różnorodne i ortodonta dopasowuje je do rodzaju wady, a często są stosowane jako wstępne leczenie przed założeniem aparatu stałego.

Ortodonta Gniezno

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do Gniezna do naszej kliniki:

Klinika Implant Medical,
ul. Warszawska 28, 62-200 Gniezno