Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Gniezno – Klinika Implant Medical

W naszej klinice oferujemy wybielanie zębów żywych metodą nakładkową, wybielanie zębów laserem oraz wybielanie zębów martwych.

Zdrowe, białe zęby

Każdy z nas chciałby mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech. Niestety, między innymi picie kawy i herbaty, palenie papierosów czy różne czynniki ogólnoustrojowe mogą powodować przebarwienia zębów. Aby mimo tego móc cieszyć się białymi zębami, można wykonać zabieg wybielania, który pozwoli rozjaśnić kolor zębów nawet o kilkanaście tonów. Przy przestrzeganiu prawidłowej higieny jamy ustnej efekt będzie bardzo trwały.

Profesjonalne podejście

W trosce o zdrowie naszych pacjentów, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek inwazyjne zabiegi, przeprowadzamy z pacjentem konsultacje oraz szczegółowe badanie jamy ustnej. Zabieg wybielania wykonany na niewyleczonych zębach lub chorych dziąsłach może nieść za sobą poważne konsekwencje. Staramy się to uświadamiać naszym pacjentom podczas konsultacji. Dlatego tak ważne jest, aby nie przeprowadzać inwazyjnych zabiegów w jamie ustnej samodzielnie w domu, ponieważ możemy nie wiedzieć o naszych chorobach i zamiast wymarzonego śnieżnobiałego uśmiechu, możemy nabawić się przykrych konsekwencji.

Leczenie świadome i rozsądne

W naszej klinice podczas pierwszej konsultacji sprawdzamy stan zdrowia zębów naszych pacjentów. Wyjaśniane są wtedy wszelkie wątpliwości, tak aby pacjent dokładnie wiedział, jakie kroki należy podjąć i dlaczego. Jeżeli u pacjenta stwierdzone zostaną jakieś ubytki lub choroby, najpierw ustalimy z nim plan leczenia, a dopiero w następnej kolejności będziemy planować wybielanie zębów, aby uniknąć uszkodzeń czy nieestetycznych przebarwień na szkliwie. Dzięki profesjonalnemu podejściu efekt wybielania zębów u pacjenta utrzymuje się dłużej.

Wybielanie zębów w Gnieźnie

 

CENNIK

POWRÓT DO LISTY USŁUG

Jak wygląda zabieg wybielania?

W naszej klinice wykorzystujemy system Lasotronix. Jest to profesjonalny sposób wybielania zębów pod czujnym okiem specjalistów. Po odpowiednim zabezpieczeniu dziąseł,  w celu uniknięcia ich podrażnień, na zęby nakładany jest  preparat wybielający Opalescenceboost 40% (zawierający nadtlenek wodoru), który następnie naświetlany jest laserem do uzyskania określonego koloru. Czas zabiegu wynosi około pół godziny. Efekt wybielania w tej metodzie jest natychmiastowy.

Dla uzyskania jeszcze większego i trwalszego efektu można kontynuować wybielanie metodą nakładkową w domu. Specjalne nakładki wykonane są  przez technika dentystycznego po uprzednim pobraniu indywidualnych wycisków uzębienia. Preparat wykorzystywany w tej metodzie to 16% lub 10% Opalescence (zawierający nadtlenek mocznika). Wybielanie odbywa się do uzyskania zadowalającego efektu przez okres 2-3 tygodni w zależności od indywidualnej wrażliwości zębów. Pacjent stosuje nakładki z odpowiednią ilością preparatu i w określonej liczbie godzin przez lekarza dentystę. Efekt wybielania w tej metodzie jest stopniowy.

Po zakończeniu wybielania lekarz stomatolog dobierze profesjonalną pastę do zębów, która pomoże przedłużyć efekt wybielania. Pasty można nabyć przy okazji wizyty w naszej klinice.

Wybielanie zębów Gniezno