Protetyka

zajmuje się uzupełnianiem pojedynczych lub mnogich braków zębowych, odtwarzaniem prawidłowego układu zębów oraz przywracaniem prawidłowej funkcji narządu żucia i estetyki.

Aby to osiągnąć proponujemy Państwu następujące rozwiązania:

Implanty, korony i mosty na implantach

WIĘCEJ W DZIALE POŚWIĘCONYM IMPLANTOLOGII

Korony/ mosty na podbudowie metalowej licowane porcelaną

pozwalają uzupełnić istniejące braki zębów, są estetyczne i trwałe, wzmacniają strukturę zniszczonych zębów, wymagają oszlifowania zęba

Korony/ mosty pełnoceramiczne

odtwarzają utracone lub zniszczone korony zębów w jeszcze bardziej naturalny i estetyczny sposób

Wkłady koronowo-korzeniowe

umożliwiają odbudowę korony zęba zniszczonego do poziomu dziąsła lub takiego, który uległ złamaniu

Inlay/ onlay

to uzupełnienia tkanek twardych zęba stosowane zamiast tradycyjnej plomby. Onlay/inlay wykonywany jest prze technika dentystycznego na podstawie wycisku wypreparowanego zęba. Wskazania do zastosowania wkładu to duże braki tkanek zęba po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym

Protezy szkieletowe

to nowoczesne rozwiązanie ruchomego (wyjmowanego) uzupełnienia protetycznego. Proteza opiera się zarówno na błonie śluzowej i dziąsłach oraz dodatkowo na zębach – zapobiega to zanikowi dziąseł i kości. Skonstruowana jest ze szkieletu, czyli metalowej bazy oraz akrylowych elementów odbudowujących brakujące tkanki (zęby i podłoże).

Protezy akrylanowe

służą do uzupełnienia bardzo dużych braków w uzębieniu lub przy całkowitym ich braku. Protezy wykonuje się z bardzo trwałych materiałów akrylowych w laboratorium protetycznym. W jamie ustnej utrzymywane są na zasadzie przyssania do dziąseł. Wykonywane są jako uzupełnienia tymczasowe przed implantacjami lub u osób starszych. Zaletą protez całkowitych i częściowych jest szybka odbudowa utraconych zębów i poprawa rysów twarzy.

powrót do listy usług