Ortodonta Gniezno

Leczenie ortodontyczne w naszej klinice przeprowadzi dla Państwa specjalistka ortodoncji dr n. med. Ewa Konopka.

Dr Ewa Konopka to ortodonta, absolwentka Uniwersytetu medycznego w Poznaniu z doświadczeniem w 111 Szpitalu Wojskowym specjalizując się w ortodoncji. Posiada tytuł specjalisty ortodoncji oraz obroniła tytuł doktora nauk medycznych, więc z przekonaniem polecamy usługi naszego ortodonty w klinice w Gnieźnie.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne rodzaje aparatów ortodontycznych aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Mało kto wie zapewne, że chcąc skorygować zgryz czy niewłaściwe ustawienie zębów, nie musimy na stałe montować na nich czegoś, co nie dla wszystkich jest wygodne i estetyczne. Aparaty ortodontyczne bywają też ruchome, czyli zdejmowane.
Największą zaletą takich aparatów jest to, że możemy je montować i zdejmować sami. Co prawda wymaga to od nas wtedy sporo dyscypliny i samokontroli, ale jest to nasz wybór. Polecane są szczególnie dzieciom pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, gdy zęby mleczne zmieniają się na stałe. Pamiętajmy, że im wcześniej zaczniemy proces korekcji, tym krótszy on będzie i w przyszłości unikniemy poważniejszych problemów. Sposób ich montowania oraz czas noszenia określi oczywiście lekarz ortodonta. Może być to nawet średnio kilkanaście godzin na dobę, pomiędzy posiłkami lub po prostu podczas snu. Należy jednak pamiętać, że noszenie takiego aparatu wyłącznie podczas snu może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Dlatego tak ważna jest samodyscyplina i kontrola rodziców. Są bardzo różnorodne i zawsze dostosowane do rodzaju wady. Często stosuje się je również jako leczenie wstępne przed założeniem aparatu stałego.

ortodonta gniezno

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do Gniezna do naszej kliniki:

Klinika Implant Medical,
ul. Warszawska 28, 62-200 Gniezno